Aktualita

17.2.2017 | Filmový festival Expediční kamera 2017

Zveme vás na tradiční jarní filmový festival Expediční kamera, který proběhne v Gekon boulder baru v úterý 21. března od 19 hodin.

Po celou dobu se v Gekonu nebude kouřit.

Vstupné dobrovolné!

Program festivalu:
19:00 Zahájení

19: 05 Pura vida
Švýcarsko, 2016, 44 minut
Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Své kolo použít, jako pohon lodě a splout během několika měsíců řeku Amazonku. Po 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji ?Pura vida? a začal svoji životní cestu. Za celkových 20 měsíců urazil přes 7 500 km a vystřídal 26 řek. Po cestě byl ohrožován divokou vodou, vrtkavým počasím, krokodýly, drogovými dealery či piráty. Navštívil šamany, domorodé kmeny a sblížil se s jihoamerickou přírodou takřka do morku kostí. Je více než zřejmě, že taková cesta člověka ovlivní na celý život.
Ukázka: https://vimeo.com/ondemand/puravida1/46545762

19:45 Přestávka

20:00 Návrat do Zanskaru
Velká Británie, 2016,23 minut
Zanskar je malá odlehlá osada uprostřed hor v indickém Himálaji. Až donedávna bylo jediné spojení s civilizací možné pouze po nebezpečné cestě podél řeky. Nyní je téměř před dokončením výstavba silnice, která může navždy změnit toto duchovní a poklidné místo.
Ukázka: https://vimeo.com/163597948

20:25 Projekt Moffat
Velká Británie, 2015, 20 minut
Krátký film, ověnčený řadou mezinárodních cen, je inspirován pestrým lezeckým životem první britské horské vůdkyně Gwen Moffat. S mladičkou spisovatelkou Claire se během sledování Gwenina životního příběhu podíváte na skalní stěny, do ledových jezer a řek a na vrcholky hor ve Velké Británii. Sama spisovatelka si chtěla na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to bylo před několika desítkami let dezertovat z armády a celý svůj život věnovat horám.
Ukázka: https://vimeo.com/157471946

20:45 Přestávka

21:00 Na jeden nádech
USA, 2015, 5 min.
Krátký film, oceněný řadou prestižních cen, který vás prostřednictvím unikátních podvodních záběrů zavede do jiného světa. Autorem je podvodní filmař Ken O?Sullivan, který se během celého roku potápí v oblastech severního Atlantiku. Možná za to muže rutinní práce anebo samota, ale po deseti letech začal Ken v moři objevovat zrcadlo, které mu pomohlo najít sama sebe a nahlédnout do nitra vlastní duše. Výsledkem je tento krátký, vizuálně nádherný film.

21:05 Velká skalní pařba
USA, 2015, 20 minut
"24 hours of Horseshoe Hell" je vytrvalostní lezecký závod v americkém Arkansasu, kterého se účastní jak elitní, tak obyčejní lezci. Je to lezecká obdoba ultramaratonu ve, kde laktát i chlazené pivo tečou proudem. Film věrně zobrazuje tamní atmosféru a sleduje soupeření mezi týmem Nica Berryho a Masona Earla oproti Alexu Honnoldovi.
Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=ldFuiI9spzY&feature=youtu.be

21:25 Divočinou Aljašky
Česká republika, 2016, 25 minut
Šest kamarádů z Čech, Moravy a Slovenska, někteří zkušení vodáci, jiné méně zkušení se vydali za polární kruh na překrásnou Aljašku splouvat řeku Alatnu. Říkají si Fjolls. Vybaveni loděmi, jídlem v medvědu-vzdorných kontejnerech a pepřovým sprejem měli v plánu překročit kontinentální rozvodí a plout 300 km na jih s cílem na polárním kruhu. Cestou chtěli podniknout pěší túru k Arrigetch Peaks, postavit plachetnici nebo třeba péct chleba.
Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=pQ8LgSlh7h0&feature=youtu.be

21:50 Přestávka

22:10 Ultra trail Gobi race
Jihoafrická republika, 2015, 11 minut
Poušť Gobi se rozkládá na severu číny a jihu Mongolska. Je jedna z nejstarších a největších pouští světa. A právě zde se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400 km. Závod je bez podpory, vše tedy závisí na samotných závodnících.Ve filmu se novinář Bryon Powell pokouší najít důvody, které nutí účastníky tento závod běžet. Trasa závodu z části kopíruje trasu hedvábné stezky, v minulosti využívané k obchodním účelům. Je to pouhé bláznovství zúčastnit se 400km ultra trailu v jedné z nejnehostinějších pouští světa? Má tento dlouhý závod pro člověka i nějaký přínos?

22:22 Cesta do Kazbegi
USA, 2016, 16 minut
Gruzínské odlehlé hory, čtyři kamarádi, nejnutnější zásoby a dva stany. To jsou hlavní hrdinové filmu, který sleduje jejich cestu po hřebeni Kavkazu až do města Kazbegi. Tuto trasu si obvykle pro své túry vybírají trekaři, tady si ji můžete prohlédnout z pohledu horských kol. Je tato trasa na kole sjízdná? Jaké byly po cestě největší překážky? Co našim hrdinům napáchalo počasí? Jak se vypořádali s neobvykle dlouhou zimou, která v horách ještě panovala? Film je o splněných plánech, o lidech, o štěstí, o smůle i překrásné krajině gruzínských hor. Inspirace na realizaci bláznivých nápadů filmu rozhodně nelze upřít.

22:40 Zakončení

 

 

Copyright (c) 2008 - 2011 Gekon Boulder Bar